Oto Yedek Parça Alırken Nelere Dikkat Etmemiz Gerekiyor ?

Kohlass Oto Yedek Parça

Oto Yedek Parça Sektörünün Liderleri Arasında

Oto Yedek Parça;

Aracın üretim montajında ve satış sonrası hizmetlerde ihtiyaç duyulan, temin kaynakları Yetkili Servisler, Yedek Parça Perakendecileri ve İnternet satış sitelerinin yer aldığı ülkemizin en büyük pazara sahip ürün grubudur.
Yedek parça üzerinde araç marka logosunun yer alması o parçanın logolu orijinalliğini gösterir, ilgili araca parça üreten ve sadece üretici firmanın logosunun yer alması ise ilgili parçanın Logosuz Orijinal olarak hitap edilmesine sebep olur. Muadil veya diğer bir tabirle yan sanayi parça ise farklı üreticiler tarafından iç piyasada ihtiyaçlara karşılık bulması adına farklı kalitelerde üretilen yedek parça çeşididir.
Yetkili Servisler sadece Logolu Orijinal Yedek Parça satmaktadır diğer satış kanallarında ise her türlü kalite, fiyat ve aynı araç için farklı markalarda ürünler satılmaktadır.
Günümüzde internet üzerinden yedek parça satın alırken; konusunda uzman personele sahip, güvenilirliğini kanıtlamış ve sizleri doğru araca doğru yedek parçayı uygun fiyatla satın almaya yönlendiren platformları seçmelisiniz.
Fiyat sadece kaliteyi göstermez, uygun fiyatla aldığınız yedek parça işinizi görmeyecekse satın alıp iadesi ile uğraşmak zaman kaybına yol açar bu nedenle tavsiyemiz konusunda uzman internet plaformlarından doğru yedek parçanın satın alınmasıdır.
Öncelikli olarak yedek parça satın alımında dikkat etmeniz gereken konuları sıralayalım bunlar;
İhtiyacın doğru belirlenmesi,
Satın alacağınız parçanın aracınıza uyumluluğu,
Yedek parçanın kalitesi,
Satın alımını yaptığınız ürünün garantisi ve garanti süresi,
Satışı yapan firmanın sunduğu hizmet kalitesi ve devamlılığı,
Fiyatı
Arıza veya hasara ilişkin olarak alacağınız parçanın öncelikle ustanız veya servisiniz tarafından net olarak tespit edilmesi gerekir. Aracınızın bakımını yaptıracak iseniz araç bilgileriniz ile hangi bakım ürünlerine sahip olmanız gerektiğini kolayca çözümleyebilirsiniz.
İhtiyacınız doğru belirlendi ve hangi parçaya sahip olmanız gerektiğini artık biliyorsunuz, bu durumda satın alacağınız yedek parçanın aracınıza uyumlu olup olmadığının bir uzman vasıtasıyla kontrolünün sağlanması gerekir. Her yedek parça bir koda sahiptir ve bu kod profesyonel kişiler tarafından sizlere sağlanabilir. Profesyonel bir yardım aldınız ve almanız gereken parça koduna da sahip oldunuz.
Satın alacağınız yedek parçanın parça tanımında Logolu, Logosuz veya Yan Sanayi (Muadil) Parça olarak sınıflandırıldığını gördüğünüz durumda ilgili ürünün Logolu Orijinal ürün olması halinde araç üreticilerinin üretimde kullandığı birebir aynı kalite ürün, Logosuz Orijinal olması halinde iç piyasa için üretilen birebir aynı kalitede lakin daha uygun fiyatlı ürün, Yan Sanayi bir diğer deyimle Muadil olması halinde ise Orijinaline benzer özellikler de ama yakın kalitede ürünler olduğunu bilmeniz gerekir. Bu durumda alacağınız yedek parçanın Muadil olması halinde; ilgili markanın güvenirliğini farklı mecralarda kontrol etmeniz gerekebilir veya satın aldığınız firmanın tavsiyesini dinleyebilirsiniz.
Satın alım aşamasına geldiğinizde ise ilgili ürünün garanti süresini ve hangi koşullarda garantiye girip / girmediğini bilmeniz gerekebilir keza ilgili ürün kullanıldıktan sonra iade garanti koşullarını karşılamayabilir.
Her koşulu incelediniz ve satın almaya karar verdiniz bu durumda ilgili satın alacağınız parçanın satışını yapacak olan asıl firmanın yedek parça hususunda uzmanlığı, devamlılığı, sunduğu imkanları göz önünde bulundurarak alım kararı alabilirsiniz.
Son olarak her durumu gözden geçirdiniz ve fiyat konusunda seçenekleri gözden geçirdikten sonra Doğru Yedek Parçayı seçip sepetinize atın!
Kış aylarında beyaz egzoz dumanına dikkat.
TOGG: Yerli Otomobil TOGG Ne Zaman Çıkacak ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın
Menü

Sepetim

Close

Kayıt olmak için formu doldurun!

E-posta adresinize şifreniz gönderilecektir.

Kişisel verileriniz, bu web sitesindeki deneyiminizi desteklemek, hesabınıza erişimi yönetmek ve gizlilik politikamızda açıklanan diğer amaçlar için kullanılacaktır gizlilik ilkesi.

Hesabınız var mı?

Hızlı Görüntüle

Close

Categories

Anasayfa
Hesap
0
Sepet
Arama